Devam Ediyor
Runaways
7.2 IMDB Puanı

Runaways

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Ortalama 45
Senaryo Josh Schwartz, Stephanie Savage
Oyuncular Rhenzy Feliz, Virginia Gardner, Lyrica Okano
Stan Lee’nin konuk olduğu Marvel projelerinden birisi olan Runaways, esasında lise çağındaki genç karakterler üzerine kurulu bir dizi. Merkezinde altı ana karakter yer alıyor: Alex, Nico, Karolina, Gert, Chase, Molly.

Bu altı genç, ailelerinin birbirini tanıması ve yakın olması nedeniyle çocukluklarından beri arkadaşlar. Son dönemde aralarına soğukluk giren ve eskisi gibi görüşmez olan genç grup, ailelerinin içinde yer aldığı Church of Gibborim isminde bir yardım kuruluşu nedeniyle bir akşam yeniden bir araya gelirler.

Daha çok isteksiz şekilde gerçekleşen bu bir araya geliş, elbette hepsinin hayatını geri dönülmez şekilde karıştırır. Çünkü kazara ve merak sonucu ailelerinin bilmedikleri bir amaç için birisini kurban ettiğine tanık olurlar. Ailelerinin düşündükleri gibi bir kuruma bağlı olmadığını, yıllardır gizemli işler çevirdiklerini öğrenen gençler iş birliği yaparak ailelerinin neler karıştırdığını araştırmaya koyuluyor.

Üstelik hikaye bununla da sınırlı kalmıyor. Çünkü o geceyle birlikte her biri farklı bazı güçlere sahip olduklarının farkına varmaya başlıyor. Böylece sadece ailelerinin ismi Pride olan gizli grubuyla ilgili bildiklerini değil, yeni özellikler keşfettiklerini de ailelerinden saklamaya gayret gösteriyorlar. Bir gençlik draması olmasının getirdiği grup içi dinamiklik de tabi ki bonus. Ayrıca devam eden bölümler boyunca ailelelerin kendi aralarındaki gizli iletişime de tanık oluyoruz.Dizi hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın